Genel

Doğaltaş Seçimi Nasıl Yapılır

Size uygun doğal taşı belirlemek için birden çok farklı yöntemi kullanabilirsiniz.

Doğal taşınızı; burcunuz ile uyumuna, çakranıza, niyetinize ya da tamamen beğeninize ve hislerinize göre seçebilirsiniz.

*Burcunuza Göre Doğal Taş Seçimi

Burçlara göre doğal taşlar veya burç taşları doğum tarihinize uyumlu olan doğal taşlar olarak da adlandırılabilir.

Her burcun kendisiyle ilişkili bir veya daha fazla değerli taşı olabilir. Bu değerli taşlar astrolojiden türetilen astral taşlar olarak da bilinirler ve eski zamanlardan beri çeşitli inançların önemli bir parçası olmuştur.

Burç taşlarıyla alakalı temel varsayım kişinin burcunun, o kişinin potansiyelinde bulunan ancak gizli kalmış gücünü uyandırmasını sağlayan bir veya birden fazla değerli taşla bağlantılı olduğudur.

Doğal taşların kişiler üzerinde zihinsel ve fiziksel olarak koruyucu ve iyileştirici özelliklere sahip olduğuna inanılır.

*Çakranıza Göre Doğal Taş Seçimi

Doğal taşlarınızı seçerken kullanılan yöntemlerden birisi de çakralara göre seçim yapmaktır. Peki çakra nedir ve çakralarımızın hangi durumuna göre bu seçimi yapmalıyız? Gelin kısaca göz atalım…

Çakra Nedir?
Sanskritçe çakra kelimesinin gerçek anlamı disk veya tekerlek anlamına gelir. Meditasyon veya yogada, çakra kelimesi vücudunuzun her yerinde bulunabilen enerji çarklarıyla ilgilidir. Bu enerji çarkları, başın tepesinden başlayıp, omurga boyunca ilerler. Toplamda 7 adet olan bu çakralar, omurganın tabanında biter.

Bu çakralar yukarıdan aşağıya sırasıyla;

*Taç Çakra

*Üçüncü Göz (Alın) Çakrası

*Boğaz Çakra

*Kalp Çakrası

*Solar Pleksus Çakrası

*Sakral Çakra

*Kök Çakra

Vücudumuzda bulunan bu enerji noktalarında yani çakralarda bazen tıkanıklıklar olabilir. Çakralarda bulunan bu tıkanıklıkları açmak için çakralarla uyumlu doğal taşlardan faydalanılabilir.

*Niyetinize Göre Doğal Taş Seçimi

Değerli taşlarınızı seçmenin bir yolu da niyetinizdir.

Doğal taşlar doğanın bize sunmuş olduğu bir mucizedir ve adeta dünyamızın DNA sını içinde saklarlar. Yeryüzünün milyonlarca yıllık kayıtlarının tutulduğu silinmez bir hafızadır.

Kristaller enerjiyi emebilir, saklayabilir ve yayabilirler. Dışarıdan bakıldığında hareketsiz gibi görünen kristaller belirli bir frekansta titreşim yaymaktadır.

Bir çok öğretide doğal taşların insanlara faydalı titreşimler yaydığına inanılmaktadır. İnsanlar tarih boyunca niyetlerini gerçekleştirmek, isteklerine ulaşmak için doğal taşların enerjisine başvurmuştur.

Pembe kuvars aşkı, ametist huzur ve sakinliği, sitrin zenginliği, kaplangözü cesareti arayanların sıklıkla başvurduğu kristallerdir.

Siz de niyetinize, beklentinize en uygun doğal taşı seçerek enerji temizliği ve uyumlamasını yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

*Beğeni ve Hislerinize Göre Doğal Taş Seçimi

Doğal taş seçiminde kullanılan yöntemlerden birisi de kişinin iç güdü ve sezgilerine güvenerek kendisine uygun doğal taşı belirlemesidir.

Bunu için gözlerinizi kapatıp zihninizi arındırın.
Gözlerinizi açtıktan sonra dikkatinizi çeken; enerjisiyle, görüntüsüyle size kendinizi iyi hissettiren taşın sesine kulak verin.

Evet… Hisleriniz sizi yanıltmadı ve doğru taşı buldunuz.

Taşınızı seçtikten sonra enerji temizliğini yapıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir